Te rejat e Fundit

Pjesemarrėsit e shkolles prezantojne kerkimin mbi administraten vendore pas reformes territoriale

Gjetjet e njė punimi studimor mbi “Sfidat e riorganizimit tė Administratės Vendore”, u prezantuan sot nė Tiranė nė njė tryeze tė rrumbullakėt me politikėbėrės, ekspertė si dhe punonjės sė administratės vendore. Debati i hapur i pjesėmarrėsve synoi analizimin e efiēencės sė reformės administrative-territoriale nė bashkitė...

Zhvillohet kursi i tretė i Shkolles mbi integrimin evropian

Kursi i tretė kombėtar i Shkollės Shqiptare tė Studimeve Politike u zhvillua nė Durrės nga datat 13-15 Maj 2016. Tematika...

Starton ne Berlin programi i alumneve te shkollave

Startoi udhėtimin nė Berlin, mė 2-4 Maj 2016, inisiativa mė e re e Shkollave tė Studimeve Politike tė Kėshillit tė Evropės,...

Kalendari i eventeve

E Enjte, 02 Korrik 2015
Seminari i trete i RAD 2015 - Liria e medias ne Ballkan; Maqedoni
E Premte, 15 Maj 2015
Panairi i efiēences se energjise ne Manastir, Maqedoni
E Enjte, 16 Prill 2015
Kursi i dyte i shkolles - Lidershipi dhe aktivizimi qytetar - Gjirokaster
Te gjitha

VIDEO GALERI

Seance degjimore mbi ligjin e Eficences se Energjise - VOA TV

2015-10-19 00:00:00

Komisioni per Veprimtarine Prodhuese, Tregtine dhe Mjedisin zhvilloi sot nje seance degjimore me grupet e interesit, lidhur me projektligjin e Per eficencen e energjise. Akademia e Studimeve Politike bashkepunoi me Parlamentin per te siguruar perfshirjen e te gjithe aktoreve ne kete proces te rendesishem.