Te rejat e Fundit

ASP e ftuar nė Komunitetin e Energjisė

Akademia e Studimeve Politike ishte njė nga organizatat qė morri pjesė nė ditėn e parė tė hapur pėr shoqėrinė civile tė Komunitetit tė Energjisė, e zhvilluar mė 21 qershor nė Vjenė. Qėllimi i kėtij takimi, i cili mblodhi 24 organizata nga 11 vende tė ndryshme, ishte rritja e transparencės dhe krijimi i njė dialogu tė hapur me...

Kreu i Komisionit tė Venecias vlerėsim pėr Shkollat pėr krijimin e kulturės demokratike

Takimi vjetor i drejtorėve tė 21 Shkollave Politike tė Kėshillit tė Evropės u zhvillua mė 15-16 qershor 2016 nė Strasburg. Ky event...

Diskutim me ambasadorin zviceran mbi “Demokracia direkte ndaj asaj pėrfaqėsuese”

A ėshtė modeli i demokracisė direkte zvicerane arsyeja e konsensusit, transparencės nė vendimmarrje dhe angazhimit qytetar...

Kalendari i eventeve

E Enjte, 02 Korrik 2015
Seminari i trete i RAD 2015 - Liria e medias ne Ballkan; Maqedoni
E Premte, 15 Maj 2015
Panairi i efiēences se energjise ne Manastir, Maqedoni
E Enjte, 16 Prill 2015
Kursi i dyte i shkolles - Lidershipi dhe aktivizimi qytetar - Gjirokaster
Te gjitha

VIDEO GALERI

Seance degjimore mbi ligjin e Eficences se Energjise - VOA TV

2015-10-19 00:00:00

Komisioni per Veprimtarine Prodhuese, Tregtine dhe Mjedisin zhvilloi sot nje seance degjimore me grupet e interesit, lidhur me projektligjin e Per eficencen e energjise. Akademia e Studimeve Politike bashkepunoi me Parlamentin per te siguruar perfshirjen e te gjithe aktoreve ne kete proces te rendesishem.