Rrjeti Alumni

Akademia krenohet me rrjetin alumni - mbi 300 pjesėmarrės tė njėmbėdhjetė gjeneratave - pėrfaqėsues tė partive politike, shėrbimit publik, shoqėrisė civile, botės akademike dhe medias, tė cilėt kanė ndjekur programin qė prej krijimit nė vitin 2007. Alumni tė ASP veprojnė si pėrcjellės tė vlerave demokratike tė pluralizmit, diversitetit dhe dialogut te hapur nė fushat e tyre respektive duke kontribuar kėshtu nė proēeset demokratike dhe integruese nė vend.

Lista e plote e alumneve

 
Alumni te vitit akademik 2007
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Z.
Alban Tartari Zėvendėskryeredaktor i Televizionit Publik Shqiptar, TVSH
2Z.
Albert Faruku Deputet i Parlamentit Shqiptar
3Z.
Alfred Gega Deputet i Parlamentit Shqiptar
4Z. Andi Krroqi Kreu i Forumit Rinor tė Partisė Demokristiane
5Z.
Arben Haveri Drejtor i NBG Bank nė Shkodėr
6Z.  Arben Lagreta Gazetar, Gazeta TEMA
7Z.
Arben Porocani Ass. Lektor pranė Universitetit tė Tiranės
8Z.  Arben Shkodra Drejtor i Administratės dhe Shėrbimeve, Kėshilli i Ministrave
9Znj.  Arbėresha Mushani Mėsuese
10Znj. Ardiana Kasa Menaxhere Programi, organizata "World Vision"
11Z.  Artemon Cukalla
Kreu i Forumit Rinor tė Partisė Aleanca Demokratike
12Z.  Artur Hasanbelliu
Deputet nė Parlamentin Shqiptar
13Z.  Artur Kopani Drejtor i Televizionit Publik Shqiptar, TVSH
14Znj. Blerina Balilaj Specialiste pranė Institutit Demokratik Kombėtar - NDI
15Znj.  Blerina Tepelena Kreu i sektorit tė monitorimit tė strategjisė pėr komunitetin Rom
16Znj. Elga Mitre Specialiste pranė ambasadės hollandeze nė Tiranė
17Znj.  Elma Tershana (Shehu) Drejtore e Programit pėr mbikėqyrjen e tė drejtave tė Fėmijėve (UNICEF)
18Z.  Eltjon Halimi Pedagog nė Fakultetin e Shkencave, Universiteti i Tiranės
19Z.  Endri Jorgoni Kėshilltar,  Ministria e Transportit, Punėve Publike dhe Telekomunikacionit
20Z. Erjon Meta
Analist pranė misionit policor ICITAP
21Znj. Ersejla Murati Gazetare pranė "Koha" TV
22Z. Gramos Qendro Specialist nė Ministria e Transportit, Punėve Publike dhe Telekomunikacionit
23Znj. Iva Hyseni Juriste, Drejtoria e Studimeve, Publikimeve dhe Informacionit nė Gjykatėn e Lartė
24Znj. Kimete Klenja Koordinatore programesh pranė organizatės UNIFEM 
25Z.  Kostandin Kazanxhi Jurist
26Z.  Ledion Kola Assistent shėrbimi ndaj klientit (ABA)
27Znj. Lindita Luzo Koordinator Projekti nė PNUD
28Znj. Sidita Gipali Konsulente lokale pėr Ministrinė e Shėndetėsisė
29Z. Teki Kurti Kryetari i Kėshillit tė Komunės Martanesh
 
Alumni te vitit akademik 2008
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Znj.
Arbana Dibra
Drejtore ekzekutive e zyrės sė OSBE-sė nė Shkodėr
2Z.
Arben Vata
Kryeredaktor pranė "Ora News" TV
3Znj.
Beslinda Rrugia
Asistent avokate
4Z.
Bledar Kurti
Lektor pranė Universitetit tė Tiranės
5Znj.
Brasena Koka
Koordinatore projekti pranė organizatės "World Vision"
6Znj. Brunilda Minarolli (Peci) Specialist nė departamentin pėr marrėdhėniet ndėrkombėtare, Ministria e Jashtme
7Znj. Edlira Gjoni  Koordinatore Projektesh / Gazetare
8Znj. Edlira Mali  Drejtor Ekzekutiv e degės sė kompanisė "Ogilvy" nė Tiranė
9Znj. Edlira Papavangjeli Koordinatore Programi pranė organizatės Komiteti i Helsinkit
10Znj. Elda Zotaj Asistente Administrative nė Universitetin e Tiranės
11Z. Elson Thana Oficer i Policisė Gjyqėsore
12Znj. Elvana Zhezha Shef i Kabinetit nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme
13Znj. Eralda Cani Methasani Lektore nė Fakultetin e Drejtėsisė, Universiteti i Tiranės
14Z. Erion Avllazagai Lektor nė Universitetin e Elbasanit
15Z. Erjon Tase  Gazetar, Analist Politik nė "Gazeta Shqiptare"
16Z. Erlis Cela Gazetar nė gazetėn "Standard"
17Z. Ervin Karamuco Zėvendėskomisioner pranė "Avokatit tė Popullit"
18Znj. Evis Fico Shef  i Sektorit pėr Emigrimin nė Shėrbimin Kombėtar tė Punėsimit 
19Z. Flir Mosho Drejtor i Menaxhimit tė Investimeve Publike nė Ministrinė e Financave
20Znj.
Gentiana Ramadani
Drejtore ekzekutive e organizatės "Gratė pėr gratė"
21Z.
Gjergji Tane
Drejtor i Zyrės lokale tė punėsimit nė Korēė
22Z.
Gjok Vuksani
Deputet nė Parlamentin Shqiptar
23Znj.
Ivis Nocka
Shef nė Sektorin e Monitorimit, Ministria e Mbrojtjes
24Z.
Klodian Rjepaj
Koordinator Kombėtar nė Institutin e Shėndetit Publik
25Znj.
Klodiana Gjinaj
Kėshilltare pėr mediat pranė KESH 
26Z.
Marin Mema
Gazetar "Top Channel" TV
27Znj.
Monika Stafa
Gazetare "Top Channel" TV
28Znj.
Nahlel Bejleri – Fico
Inspektore nė Shėrbimin Social Shtetėror
29Z.
Olsi Karapici
Drejtor i Departamentit tė IT nė Kėshillin e Ministrave
30Z.
Remzi Aliaj
Drejtor rajonal I Shėrbimit Social Shtetėror 
31Z.
Rezart Lahi
Drejtori i Pėrgjithshėm i "Shijak TV"
32Znj.
Sanije Fatkoja Haxhihyseni
Menaxhere dege e "Opportunity Albania"
33Znj.
Vilma Premti
Drejtore nė Ministrinė e Punės, Ēėshtjeve Sociale dhe Shanseve tė Barabarta
 
Alumni te vitit akademik 2009
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Z. Adrian Shega Asistent avokat, Shėrbimi ligjor falas Tiranė
2Znj. Albana Hana Specialiste nė Ministrinė e Integrimit
3Znj. Ana Xheka Drejtore nė Ministrinė e Punės, Ēėshtjeve Sociale dhe Shanseve tė Barabarta
4Znj. Ardita Shehaj Shef departamenti, Autoriteti i Konkurencės
5Znj. Admira Poci Specialiste pranė Institutit Goethe
6Znj. Beti Njuma Gazetare "Top Channel" TV
7Z. Blerim Kola Kryeredaktor, Nesėr TV
8Z. Edvin Shvarc Drejtor i Informacionit Publik dhe Protokollit pranė Presidentit tė Republikės
9Znj. Elira Canga Gazetare nė "Gazetėn Shqiptare"
10Znj. Elsa Toska (Dobjani) Kėshilltare Ligjore nė Gjykatėn Kushtetuese
11Znj. Entela Hamiti Anėtare e Partisė Socialiste
12Znj. Erinda Shah Anėtare e Partisė G99
13Z. Ermal Gjinaj Kreu i departamentit tė marrėdhėnieve publike nė Ministrinė e Ekonomisė dhe Energjisė
14Z. Eugen Pepa Kėshilltar Ligjor nė Parlamentin Shqiptar
15Z. Genc Hoxha Supervizor i Shėrbimit tė Rrjetit, Vodafone Albania
16Z. Gentian Islami Drejtor i Planifikimit Urban, Bashkia Kuēovė
17Z. Gentian Mano Menaxher I organizatės "World Vision", Librazhd
18Znj. Gerta Meta Drejtore Ekzekutive e Shoqėrisė pėr Kulturė Demokratike (SHKD)
19Z. Hysni Ahmetaj Specialist nė Ministrinė e Integrimit
20Z. Ilir Topi Aktivist I Forumit Rinor tė Partisė Demokratike
21Znj. Ingrit Prizreni Shtėpia Botuese "Media Print"
22Znj. Liliana Alimeta  Shef pėr kontratat dhe procedurat pėr donatorėt, Ministria e Financave
23Znj. Mimoza Kociu Kėshilltare pėr median, zėdhėnėse e zyrės sė Presidentit tė Republikės
24Z. Plarent Ruka Kėshilltar Ligjor, Ministria e Shėndetėsisė
25Znj. Plejada Gugashi Menaxhere Programi pėr OLOF Palm International Center Albania
26Z. Redi Baduni Kreu i Sekretariatit tė Rinisė nė Partinė Republikane
27Z. Redi Skenderaj Gazetar, Koha TV
28Znj.
Rezarta Godo
Programi "Brain Gain", PNUD
29Znj.
Sonila Meco
Gazetare, Klan TV
30Z.
Urim Bajrami
Kryeredaktor i Gazetės "Shqip"
 
Alumni te vitit akademik 2010
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Z.
Afrim Kola
Shef i Kontrollit Ajror nė Forcat Ajrore Shqiptare
2Z.
Alban Fishka
Specialist nė Inpektoriatin Teknik Qendror
3Znj.
Aleksandra Bogdani
Kryeredaktore nė "Top News" TV
4Znj.
Anila Shqypi
Koordinatore projekti, GTZ Albania
5Z.
Arber Kadia
Drejtor nė Drejtorinė Rajonale tė Kulturės Kombėtare nė Tiranė
6Z. Besjan Pesha Kėshilltar i kryetarit, zėvendės-sekretar i Pėrgjithshėm i LSI
7Z. Bilbil Keraj Shef i kabinetit nė Bashkinė Kukės
8Znj. Blerta Gjermeni Kryeredaktore , ORA News TV
9Z. Dritan Nushi Zyra e Prokurorit, Rrethi Kavajė
10Znj. Eglantina Bisha Specialiste pranė Qendrės sė biznesit "Eurocol"
11Z. Elton Lula Menaxher Projekti pranė Shėrbimit Ligjor falas nė Tiranė
12Znj. Enina Mullaj Specialiste nė departamenti ligjor nė Parlamentin Shqiptar
13Z. Enkes Shundi Kėshilltar, Shef i Protokollit tė Presidentit tė Republikės
14Z. Evarist Beqiri Specialist ligjor pranė Shėrbimit Informativ Shtetėror
15Znj. Fatjona Mejdini Gazetare nė gazetėn "Shqip"
16Z. Fjorel Como Specialist nė Ministrinė e Transportit/aktivist nė Forumin Rinor tė PD-sė nė qytetin e Gjirokastrės
17Z. Genard Kastrati Drejtor Ekzekutiv nė Qendrėn e Regjistrimit tė Aksioneve
18Znj. Giomela Gjini Drejtor Teknik nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Taksave
19Z. Ilir Paco Gazetar "Top Channel"
20Znj. Irena Kita (Dimushi) Specialiste ligjore nė Bankėn Credins
21Znj. Jonida Shehu Gazetare nė "Vizion Plus" TV
22Znj. Karolina Risto Kryeredaktore e Vizion Plus TV
23Znj. Klodiana Thartori Koordinatore Programi "Save the Children"
24Z. Klodjan Seferaj Kėshilltar nė Kėshillin e Ministrave
25Znj. Klotilda Neziri Shef kabineti nė bashkinė e Pogradecit
26Z. Ledio Milkani Kėshilltar Ligjor pėr Dhomėn e Tregtisė dhe Industrisė  
27Znj. Migena Muhaj Koordinatore nė programin Swiss Partnerships in Health
28Znj. Migena Nelaj Drejtore pėr median dhe marrėdhėnien me publikun pranė KESH
29Z. Ols Lafe Drejtor nė Ministrinė e Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve
30Znj. Oriana Arapi Koordinator pėr Strategjinė Kombėtare tė Zhvillimit dhe Integrimin nė Kėshillin e Ministrave
31Z. Qemal Cejku Shef kabineti nė Bashkinė e Kamzės
32Znj. Rozana Celmeta Kreu i Marrėdhėnieve me Publikun nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Taksave
33Z. Saimir Shatku Kėshilltar ligjor pėr administrimin nė Kėshillin Bashkiak tė Tiranės
34Znj. Suela Cela Specialiste nė departamentin ligjor nė Ministrinė e Bujqėsisė
 
Alumni te vitit akademik 2011
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Znj.
Ada Ramaj
Ndihmėse e zv.ministrit tė Brendshėm
2Znj.
Albana Veizi
Sektori i Marrėdhėnieve me Jashtė, Zyra e Presidentit tė Republikės
3Z.
Alvi Bajramaj
Specialist i Marrėdhėnieve Publike, QSUT
4Znj. Anxhela Andoni Aktiviste e Forumit tė Gruas tė Partinė Socialiste, rrethi Pogradec
5Z. Arlind Lugji Specialist nė Zyrėn e Rregjistrimit tė Pasurive
6Z. Arnold Hajro Jurist vendor pranė Organizatės sė Ushqimit dhe Bujqėsisė (FAO)
7Znj. Daniela Mehmeti Juriste pranė Autoritetit Kombėtar tė Konkurrencės
8Znj. Enila Hasani Shefe nė Departamentin e Marrėdhėnieve me Jashtė nė Ministrinė e Brendshme
9Z. Enio Haxhimihali Shef kabineti nė Kėshillin Kombėtar tė Radio-Televizionit
10Znj. Erjola Muka Kreu i Sektorit tė Politikave tė Mjedisit, Bashkia Tiranė
11Z. Genti Ēani Drejtor nė Drejtorinė e Mbrojtjes sė Pronės Intelektuale, Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave
12Z. Gentian Xhaxhiu Gazetar "Shijak TV"
13Znj. Gresa Martiri Juriste pranė Ministrisė sė Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjisė
14Z. Helidon Bele Drejtor nė Tirana Bank
15Z. Ilir Stojku Specialist nė Sektorin e Koordinimit, Ministria e Drejtėsisė
16Znj. Klesta Hysi Koordinatore programi pranė organizatės "Fėmijėt Sot"
17Z. Kreshnik Ternova Administrator, ALK Pharma sh.p.k.
18Znj. Mirjam Reēi Drejtore ekzekutive pranė organizatės CSDC Durrės
19Znj.
Olta Blaceri
Kryeredaktore e programit "Ora e debatit" nė "Ora News" TV
20Z.
Qamil Dika
Kreu i Kėshillit Studentor Kombėtar / Aktivist I Partisė Demokratike (PD)
21Znj.
Merita Mansaku-Meksi
Oficer Programi, Zyra Austriake pėr Zhvillim
22Znj.
Rajmonda Lajthia
Gazetare, "Vizion Plus" TV
23Znj.
Ledi Jahja-Muēa
Administratore pranė organizatės SNV nė Shqipėri
 
Alumni te vitit akademik 2012
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Znj. Albana Shtylla Shefe kabineti nė Zyrėn e Avokatit tė Popullit/Anėtare e Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve
2Znj. Alisa Demollari Zėdhėnėse/Ministria e Shėndetėsisė
3Z. Altin Hoti Lektor i Ekonomisė Ndėrkombėtare nė Universitetin Mesdhetar/Universitetin Evropian
4Z. Altin Ibro Jurist/ Celibashi Consulting shpk
5Z. Andi Seferi Drejtues i Komunitetit tė Sant'Edigio nė Shqipėri
6Znj. Anisa Seferaj Juriste/ Bashkia Tiranė
7Znj. Ardita Kongjonaj Specialiste nė Agjencinė Kombėtare pėr Ekzaminimin, Ministria e Arsimit
8Z. Arian Galdini Kryetar i FDE, Partia pėr Liri, Demokraci dhe Etikė / Lektor pranė Universitetit Luarasi
9Znj. Baisa Sefa Kėrkuese pranė organizatės Lėvizja Evropiane nė Shqipėri 
10Z. Elidon Laze Drejtor nė Drejtorinė e Ligjore dhe tė Apelit nė Zyrėn Qendrore tė Regjistrimit tė Pasurive tė Patundshme
11Z. Erlis Shahu Specialist IT pranė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Tatimeve
12Z. Ermal Simaku Doktor / Anėtar i Forumit Rinor tė Partisė Socialiste
13Z. Ermir Godaj Shėrbimi i Pėrmbarimit , Ministria e Drejtėsisė
14Znj. Ervina Domi Drejtor nė Departamentin Ligjor tė Drejtorisė tė Pėrgjithshme tė Doganave
15Znj. Eva Dauti Juriste, Shoqata Shqiptare e Bashkive
16Znj. Florensa Haxhi Koordinatore e strategjive nė Kėshillin e Ministrave
17Z. Fredi Guga Drejtor i Qendrės sė Shėndetit nė Durrės/ Koordinator projekti nė "Europartners Development"
18Z. Ilir Kondi Drejtor i Qendrės sė Publikimeve Zyrtare / Aktivist i Partisė Demokratike (PD)
19Z. Ilir Korbi Jurist nė Zyrėn Qendrore tė Regjistrimit tė Pasurive tė Patundshme 
20Z. Ilir Mimani Specialist nė Agjencinė Kombėtare tė Burimeve Natyrore
21Znj. Jorina Gjinari Menaxher Projekti tek Qendra e Studimeve Future
22Z. Ledio Braho Jurist nė Ministrinė e Integrimit/Asistent profesor nė Universitetin e Tiranės
23Znj. Margarita Kola Specialiste ligjore nė Ambasadėn Amerikane / Aktiviste e partisė politike Aleanca KuqeZi (AK)
24Znj. Mariola Qesaraku Koordinatore projekti pranė Instituti pėr Demokraci dhe Meditim
25Znj. Marsida Ēela Menaxher Programi tek Qendra e Fėmijėve SOT/ Menaxhere nė agjencinė e Shėrbimeve sociale GC, NY, SHBA
26Znj. Merita Osmani (Muēaj) Juriste nė Ministrinė e Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjitikės/Lektore nė Universitetin Amerikan tė Tiranės
27Znj. Mirela Karapici Drejtor Marketingu dhe i Marrėdhėnieve me Publikun nė Postėn Shqiptare
28Z.
Oltion Kuke
Drejtor Departamenti nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave
29Z.
Rezart Xhelo
Specialist pranė misionit tė OSBE
30Znj.
Romina Kuko
Asistent Projekti, OSBE
31Znj.
Rovena Rojba
Inspektor Vlerėsimi nė Drejtorinė Rajonale tė Taksave, Tiranė
32Z.
Sokol Bega
Asistent politik, OSBE
33Znj.
Suela Lala
Aktiviste nė Shoqėrinė Civile
 
Alumni te vitit akademik 2013
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Znj.
Elda Gjoka
Themeluese dhe drejtuese e kompanisė  Genuine Effect
2Znj.
Edlira Nasi
Specialiste nė kompaninė Antea Cement / Aktiviste e tė drejtave civile dhe tė minoriteteve 
3Z.
Fatmir Konja
Asistent nė Zyrėn e Presidentit tė Republikės
4Znj. Blerina Doracaj Juriste nė Agjensinė e Zhvillimit tė Zonave Malore / Aktiviste nė Partinė Socialiste (PS)
5Znj. Albana Hasanaj Specialiste nė Agjencinė e Zhvillimit tė Investimeve nė Shqipėri (AIDA)
6Znj. Sabina Juka Eksperte nė Kėshillin e Ministrave
7Z. Arti Cicolli Drejtor i IT-sė nė Presidencė
8Z. Oltion Pengu Konsulent Lokal nė Kėshillin e Ministrave
9Z. Armand Metani Menaxher i Pėrgjithshėm i Milifar sh.p.k.
10Z. Basir Collaku Kėshilltar dhe Zėdhėnės i Ministrisė sė Arsimit dhe Shkencave
11Znj. Ervis Rahmani Lektor nė Universitetin Kristal/Specialist nė Ministrinė e Integrimit/Aktiviste nė Partinė Socialiste
12Znj. Klementina Cenkollari Gazetare, "Ora News" TV
13Znj. Eneida Ahmeti Avokate tek firma ligjore Shala/Aktiviste nė partinė politike Aleanca Kuqezi (AK)
14Znj.
Valbona Lasku
Menaxhere Zyre nė BCC Tirana
15Z.
Julian Llupo
Specialist nė Autoritetin e Konkurrencės
16Znj.
Sentiljana Barzezi
Specialist tek CEZ/Aktiviste e partisė politike Fryma e Re Demokratike (FRD)
17Z.
Erand Nebo
Departamenti i Leasing, Banka Societe General
18Z.
Jugert Jorgo
Nėpunės nė Departamentin e Protokollit tė Shtetit nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme
19Z.
Jonito Bregasi
Kontrollor i Trafikut Ajror/ Aktivist nė Partinė Lėvizja Socialiste pėr Integrim (LSI)
20Znj.
Florenca Korbi
Menaxhere Projekti nė Shoqatėn e Bashkive tė Shqipėrisė
21Znj.
Enkeleda Basha
Asistente nė Gjykatėn e Rrethit Shkodėr/Aktiviste e Partisė Lėvizja Socialiste pėr Integrim 
22Znj.
Amela Zaganjori
Arsimtare/Aktiviste nė Partinė Demokratike (PD)
 
Alumni te vitit akademik 2014
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Znj.
Alma Binaj
Asistente pranė zyrės tė deputetit Edi Rama nė Vlorė
2Znj.
Anisa Xhafa
Specialiste e marrėdhėnieve publike pranė GIZ Albania/ Aktiviste e partisė FRD
3Znj.
Arsela Gjonaj
Specialiste pranė Kėshillit Bashkiak Tiranė / Lektore nė universitetin e Beratit
4Z.
Dritan Cekani
Nėndrejtor i Pėrgjithshėm i Doganave / Aktivist i Partisė Socialiste
5Z. Elidon Lamani Menaxher projektesh pranė organizatės "Qendra Rinore e Vlorės"/ Aktivist i shoqėrisė civile
6Z. Endri Mykaj Kėshilltar ligjor pranė Kėshillit tė Ministrave 
7Znj. Enisa Halili Specialiste pranė drejtorisė sė Planifikimit strategjik tė Bashkisė Tiranė
8Z. Erlis Hereni Kėshilltar ligjor pranė ministrit tė Brendshėm / Drejtor ekzekutiv i "Aleancės sė Rinisė Shqiptare" 
9Z. Florjan Mucaj Nėnkryetar i Bashkisė Fier/ Aktivist i Partisė Socialiste
10Z. Francesko Mucaj Sekretar politik i forumit rinor tė Partisė Socialiste
11Znj. Ina Metko Juriste, Ministria e Integrimit Evropian
12Z. Juel Jarani Zv.rektor nė Universitetin e Sporteve
13Znj. Juliana Cici Zv.komisionere pranė "Avokatit tė Popullit"
14Z. Lulzim Omuri Kėshilltar i minibashkisė nr. 2, Tiranė / Aktivist i forumit rinor tė Partisė Demokratike
15Znj.
Magi Apostoli
Koordinatore projekti pranė "Europartners Development"
16Znj.
Pranvera Myrselaj Menaxhere financiare pranė "System Group Albania"
17Z.
Redi Saliasi
Pergjegjes I PR dhe komunikimit prane kompanise "Crown Agents"
18Znj.
Rikelda Balliu
Koordinatore e projektit tė Bashkimit Evropian pranė drejtorisė sė doganave 
19Znj.
Vjollca Dako
Drejtore ekzekutive e fondacionit mediatik 'Dritan Hoxha"
 
Alumni te vitit akademik 2015
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Z. Admir Malaj Kėshilltar pranė Ministrisė sė Mirėqeniės Sociale dhe Rinisė
2Znj.
Amela Juka P.administration /  Political activist DP
3Znj.
Arlinda Hoti Drejtore e trajnimeve, Shkolla Shqiptare e Administratės Publike
4Z. Artur Bardhi  Specialist pranė Dep. Tė Integrimit, Ministria e Punėve tė Jashtme / Aktivist i LSI
5Znj.
Blerina Ago Kėshilltare e Ministrit tė Drejtėsisė
6Znj.
Dorina Puto Eksperte ligjore pranė Institucionit tė Presidentit tė Republikės
7Z. Elvin Nuriu Drejtor i administratės, Instituti i Sigurimeve Shoqėrore / Aktivist i PDIU
8Znj.
Erjona Rusi Gazetare, Report TV
9Z. Erton Graceni Kėshilltar pėr Teknologjinė pranė Kėshillit tė Ministrave 
10Z. Ervis Mocka Zv.dekan i Universitetit tė Vlorės / Kėshilltar socialist pranė Kėshillit Bashkiak Vlorė
11Znj.
Evis Shurdha
Drejtore e Administratės dhe Shėrbimeve, Kėshilli i Ministrave
12Z. Fabian Zhilla Kėrkues mbi krimin e organizuar / Lektor pranė Institutit Kanadez tė Teknologjisė
13Znj.
Gentiola Madhi
Kėrkuese pranė organizatės Shtetiweb
14Znj.
Irma Kopliku
Anėtare e Parlamentit / Lektore prane Universitetit tė Shkodrės
15Znj.
Jerina Vataj
Kėshilltare e LSI pranė Kėshillit Bashkiak Lezhė
16Znj.
Jolanda Mustafaraj
Kėshilltare e PS pranė Kėshillit Bashkiak Durrės
17Znj.
Lindita Pali
Kėshilltare pranė Kėshillit Bashkiak Burrel
18Znj.
Marsida Duli Doktoreshė / Aktiviste e PD
19Znj.
Mirjeta Gjongecaj
Kėshilltare e PD pranė Kėshillit Bashkiak Bajram Curri
20Z. Oljan Kanushi Koordinator pranė Kėshillit tė Ministrave
21Z. Sofjan Jaupaj Kėshilltar i Ministrit tė Kulturės
22Znj.
Tresi Trebicka Menaxhere programesh mbi zhvillimin e qėndrueshėm pranė "Eco Partners Albania"
23Znj.
Valbona Mucaj Trajnuese pranė Shkolla Shqiptare e Administratės Publike
24Znj.
Zhanina Dapi Drejtore e drejtorisė sė Integrimit, Ministria e Ekonomisė 
 
Alumni te vitit akademik 2016
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Znj.
Albana Kraja Shefe e njėsisė sė pėrkthimit, Parlamenti Shqiptar
2Znj.
Armela Mitku Anėtare e Kėshillit Drejtues tė FRD
3Z. Besard Buzi Jurist / Ekspert vendor pranė Kėshillit tė Evropės
4Z. Besfort Lamallari Kėrkues -Autori, Freedom House
5Znj.
Brikena Hoxha Aktiviste e PS / Staf i "Societe Generale Albania"
6Znj.
Eda Lika Asistente ligjore, Zyra e Kryeministrit
7Znj.
Edlira Osmani Kėrkuese / Koordinatori i projektit tė misionit EURALIUS
8Z. Eneo Zguri Jurist / Anėtar i Kėshillit Kombėtar tė PD
9Z. Eraldo Xhani Kėshilltar i grupit parlamentar tė PS / Kreu i Dep. Cilėsisė, Posta Shqiptare
10Znj.
Freskida Miloti Producente dhe gazetare pranė Radio "Tirana"
11Z. Indrit Puteci Kėshilltar i kryetarit tė bashkisė Tiranės
12Znj.
Juliana Memaj Kryetare e Bashkisė Ura Vajgurore 
13Znj.
Julinda Mansaku Avokate pranė Avokaturės sė Shtetit 
14Znj.
Krisilda Fana Shefi i Dep. koordinimit me institucionet dhe HR, Presidentit tė Republikės 
15Znj.
Manjola Hidri Eksperte pranė Ministrisė sė Integrimit
16Znj.
Manushaqe Rina
Lektore nė Univer. e Durrėsit / Kėshilltare bashkiake e PD-sė, Dibėr
17Znj.
Mina Skuqi Juriste / Asistente e nėnkryetarit tė Parlamentit
18Znj.
Mirbana Bilali Drejtore ekzekutive e kompanisė "Security & Protection Group"
19Znj.
Olta Kepucka Shefi i Burimeve Njerėzore dhe Financave, GIZ Shqiperi
20Znj.
Ornela Liperi Kryeredaktore e revistės Monitor
21Znj.
Ramiola Kalemi Lektore, pranė Univ. Durrės / Kėshilltare bashkiake e PD-sė, Durrės 
22Znj.
Romira Muka
Lektore nė Universitetin e Shkodrės / Kėshilltare bashkiake e PD-sė, Shkodėr
23Znj.
Senida Mesi 
Eksperte kontabėl  / Kėshilltare bashkiake e PD-sė, Shkodėr
24Z. Vaeld Zhezha Kėshilltar i ministrit tė Mjedisit 
25Znj.
Zamira Mustafaraj
Inxhiniere  / Kėshilltare bashkiake e PS-sė, Durrės
26Znj.
Zarie Visha
Drejtoreshė shkolle  / Kėshilltare bashkiake e LSI-sė, Kukės
 
Alumni te vitit akademik 2017
Nr. GJINIA   EMRI   POZICIONI
1Znj.
Adriana Hatellari Mjeke /Anėtare e Keshillit Bashkiak Durres (LSI)
2Z. Arber Kodra Drejtor Ekzekutiv i Open Mind Spectrum Albania (OMSA) 
3Znj.
Aurora Ndreu Eksperte ligjore pranė Kėshilllit tė Lartė tė Drejtėsisė
4Znj.
Bora Muzhaqi Konsulente e legjislacionit fiskal, "Ernst & Young Albania"
5Znj.
Brisela Kadija Drejtuese Shkolle / Anėtare e Kėshillit Bashkiak Shkodėr (PS)
6Z. Dritan Palnikaj Kėshilltar, Kėshilli i Ministrave
7Z. Enton Duro Lektor, Universiteti i Tiranes / Keshilltar prane ministrit te Financave 
8Znj.
Enxhi Mero Eksperte e dep. programeve nderkufitare, Ministria e Integrimit
9Z. Erion Cerekja Kryetar i Dhomes se Tregtise Shqiperi -Turqi 
10Z. Erlis Hoxha Drejtori i protokollit dhe arkives Bashkia Tirane / Aktivist i PS
11Znj.
Ersida Teliti Drejtore Ekzekutive e "Qendra e Konsumatorit" / Lektore, Universiteti i Tiranes
12Z. Gjergj Prabibaj Drejtor i Uzines Mekanike, Bashkia Tirane / Aktivist i PS 
13Z. Isuf Shehu Themelues i Primis Law, Tax & Strategic Planing / Administrator, Advanced Systems & Technology shpk
14Z. Ivi Bejtja Sekretar i Forumit Rinor PD
15Znj.
Lindita Doda Mesuese / Antare e Keshillit Bashkiak Mat (DP)
16Znj.
Lindita Shehu Financiere /  Antare e Keshillit Bashkiak Diber (E pavarur)
17Znj.
Lindita Sotiri Kėshilltare e Ministrit tė Infrastrukturės dhe Energjisė
18Znj.
Lorisa Ylli Koordinatore, Qendra Shqiptare e Politikave / Aktiviste PD Durres
19Znj.
Minushe Lazaj Sekretare e Grupit Parlamentar tė Partisė Demokratike, Kuvendi Shqipėrisė
20Znj.
Mona Xhexhaj Kerkuese / Koordinatore projekti prane EMA 
21Z. Renato Demiraj Specialist IT, Shkolla e Administrates Publike / Aktivist i PS 
22Z. Soljan Celibashi Partner menaxhues, CC Law Office
23Znj.
Ujvara Ponari Keshilltare diplomatike, Institucioni i Presidentit te Republikes
24Znj.
Zana Elezi Mjeke / Kryetare e Keshillit Bashkiak Klos (PD)

* Pozicioni i referohet profilit te mbajtur gjate periudhes se pjesemarrjes ne program